Najlepsze praktyki w sourcingu dostawców usług automatyki przemysłowej

Najlepsze praktyki w sourcingu dostawców usług automatyki przemysłowej

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak wybrać najlepszego integratora automatyki przemysłowej

Decyzja o wyborze dostawcy usług automatyki przemysłowej jest kluczowa dla sukcesu projektu. Dla działów zakupów direct i CAPEX, odpowiedni dobór partnera może zadecydować o efektywności operacyjnej i długoterminowym zwrocie z inwestycji. W tym artykule omówimy najlepsze praktyki w sourcingu, a TUTAJ piszemy o tym na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy doborze integratora przemysłowych systemów sterowania (ICS)

 


 

 1. Doświadczenie i Referencje: Sprawdzenie, czy dostawca ma doświadczenie w podobnych projektach, jest fundamentalne. Analiza referencji od innych klientów dostarcza informacji o jakości usług i rzetelności dostawcy. Najlepiej jeśli referencje pochodzą od firm o profilu podobnym do naszego.

 2. Kompetencje Techniczne: Upewnienie się, że dostawca posiada odpowiednie kompetencje techniczne oraz certyfikacje w zakresie stosowanych technologii i rozwiązań jest kluczowe. Dobry dostawca powinien być na bieżąco z najnowszymi trendami i technologiami w branży.

 3. Jakość Obsługi Klienta: Ocena jakości obsługi klienta oraz szybkości reakcji na pytania i zapytania jest ważnym wskaźnikiem jakości przyszłej współpracy. Dobry dostawca będzie transparentny, responsywny i proaktywny w komunikacji.

 4. Zgodność z Normami i Standardami: Sprawdzenie, czy dostawca przestrzega wymaganych norm i standardów branżowych oraz jest certyfikowany przez odpowiednie instytucje, zapewnia zgodność i bezpieczeństwo realizowanych projektów.

 5. Elastyczność i Skalowalność: Wybór dostawcy oferującego elastyczne i skalowalne rozwiązania umożliwia dostosowanie systemów do zmieniających się potrzeb firmy. To zapewnia przyszłościową odporność na zmiany rynkowe i technologiczne.

 6. Warunki Umowy: Negocjacje warunków umowy powinny zabezpieczać interesy firmy. Klarowne określenie zakresu prac i odpowiedzialności dostawcy pomaga uniknąć nieporozumień i problemów w trakcie realizacji projektu.

 7. Koszty i ROI: Analiza kosztów inwestycji w stosunku do oczekiwanych korzyści i zwrotu z inwestycji (ROI) pozwala na ocenę opłacalności projektu. Ważne jest, aby koszty były proporcjonalne do potencjalnych zysków i efektywności.

Pobierz bezpłatnego e-booka

Jak generować wartość w zakupach produkcyjnych i CAPEX

 

Ponad 18 stron konkretów zakupowych, inwestycyjnych, CAPEXowych oraz project management.

 • oszczędności
 • raportowanie
 • KPI
 • najlepsze praktyki w sourcingu integratorów systemów sterowania
 • wartość a automatyka przemysłowa

Pobierz PDF